Clear Clear
Spitalul de Recuperare Borsa
Text Mic Text Mediu Text Mare   Imprimare Text   Sitemap
Clear
Clear
Publicat in 20.06.2023
Personalul medical si structura

Personalul medical si structura

Personalul medical si sectiile Spitalului de Recuperare Borsa

COMITET DIRECTOR/CONDUCERE
          sageataDr. Lupaşcu Florin-Manager;
          sageataDr. Stirb Ovidiu-Director Medical;
          sageataEc. Băg Maria-Director Financiar-Contabil;
          sageataAsist. Sef Steţco Angelica.

I. SECȚIA MEDICINĂ INTERNĂ  33 PATURI
          1. DR. ANDREICA OANA MARIA
          2. DR. DINCĂ ILEANA
          3. AS. MED. HOTEA ILEANA
          4. AS. MED. HOJDA LIVIA
          5. AS. MED. ILBAN IOANA
          6. AS. MED. IUSCO LIVIA
          7. AS. MED. MAGA IRMA
          8. AS. MED. MARIȘ IRINA
          9. AS. MED. ROMAN A. MARIA
        10. AS. MED. IVAȘCU CORINA
        11.. AS. MED. TIMIȘ ADRIANA
        12. AS. MED. TIMIȘ PALAGA
        13. AS. MED. TOMOIAGĂ ILEANA
        14. AS. MED. COMAN IOANA
        15. AS. MED. ROMAN MĂDĂLINA

II. SECȚIA CARDIOLOGIE  25 PATURI
          1. DR. MIHALI MIHAELA SIMONA LIBANA
          2. AS. MED. COMAN ELENA
          3. AS. MED. GRAD MĂRIOARA
          4. AS. MED. MARINCAT NIȚA ALINA
          5. AS. MED. ROMAN VALERICA
          6. AS. MED. COMAN ILEANA
          7. AS. MED. ȘIMON FLORICA
          8. AS. MED. HOLICI ANGELICA SICA
          9. AS. MED. VLAD IRINA
        10. AS. MED. VLAD MARIA

III. COMPARTIMENT NEUROLOGIE  25 PATURI
          1. DR. MACHEDON SILVIA
          2. DR. LIVADARU ANDREEA
          3. AS. MED. PETRAR SIMONA
          4. AS. MED. CHINDRIȘ MARIA
          5. AS. MED. CHIȘ LILIANA
          6. AS. MED. MARIȘ PALAGA
          7. AS. MED. MIHALI SILVIA
          8. AS. MED. MIHALI MARIANA
          9. AS. MED. ROMAN MARIA
          10. AS. MED. TIMIȘ MARIA
        11. AS. MED. DANCI CRISTINA

IV. SECȚIA CHIRURGIE GENERALĂ  40 PATURI
          1. DR. MIHALI IOAN EMILIU
          2. DR. ȚUI ION
          3. DR. STOICA IOAN
          4. AS. MED.TOMOIAGĂ IOAN
          5. AS. MED. BORA CLAUDIA ELENA
          6. AS. MED. TOMOIAGĂ ALINA
          7. AS. MED. MÎȚ ROCHIANA
          8. AS. MED. ROMAN GABRIELA
          9. AS. MED. SĂRĂSOAN LIȘCA
        10. AS. MED. SANDU EVA
        11. AS. MED. TIMIȘ SILVIA
        12. AS. MED. HĂBĂGĂU DANIEL

V. COMPARTIMENT ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE
          1. DR. LUPAȘCU FLORIN
          2. DR. ȘTIRB OVIDIU
          3. DR. DINU BOGDAN
          4. AS. MED. BERCI MARIA
          5. AS. MED. BORDEIAN LIVIA
          6. AS. MED. COMAN MARIA
          7. AS. MED. MIHALI CRINA
          8. AS. MED. TOMOIAGĂ ALINA
          9. AS. MED. ȘOMLEA ADRIANA

VI. COMPARTIMENT OFTALMOLOGIE
          1. DR. CATARGIU OTILIA
          2. DR. HOTEA GHEORGHE
          3. AS. MED. BURNAR MIHAELA
          4. AS. MED. IENCI ILEANA
          5. AS. MED. MIHALI MARIANA

VII. COMPARTIMENT ORL
          1. DR. DINCĂ DUMITRU SEVERIAN
          2. AS. MED. IVAȘCU ALINA
          3. AS. MED. RUNCAN IOANA
          4. AS. MED. TIMIȘ ANA

VIII. BLOC OPERATOR
          1. AS. MED. NISTOR IOANA
          2. AS. MED. COMAN NĂSTACA
          3. AS. MED. HORJ LIVIA
          4. AS. MED. ȘTEȚCO ILEANA
          5. AS. MED. TIMIȘ WANDANA
          6. AS. MED. ȘTECKO LAURA
          7. AS. MED. TIMIȘ ADRIANA

IX. ANESTEZIE TERAPIE INTENSIVĂ -ATI
          1. DR. DRIRA SLIM
          2. DR. PALAS GEORGE
          3. AS. MED. BÂTCĂ ILEANA
          4. AS. MED. COMAN CLAUDIA
          5. AS. MED. DANCI CLAUDIA
          6. AS. MED. HORJ LĂCRĂMIOARA
          7. AS. MED. MIHALI ANGELICA
          8. AS. MED. POP RAMONA
          9. AS. MED. ȘTEȚCU MARIANA
        10. AS. MED. COMAN MARIA
        11. AS. MED. MITROFAN GABRIELA

X. UNITATE TRANSFUZII SANGUINE -UTS
          1. AS. MED. MIHALI CRINA
          2. AS. MED. ȘTEȚCO MARIA
          3. AS. MED. ȘUȘCA MARIA

XI. COMPARTIMENTUL PRIMIRE URGENȚE -CPU
          1. DR. GRAD NĂSTACA
          2. DR. SĂRĂSOAN REMUS IOAN
          3. DR. VOICULESCU LUCA ADRIAN

          MEDICI CU CONTRACT DE GĂRZI
          1. DR. MITROFAN DANIELA-MEDIC PRIMAR MEDICINĂ DE URGENȚĂ
          2. DR. BALKO ZOLTAN-MEDIC SPECIALIST MEDICINĂ DE URGENȚĂ
          3. DR. COMAN MARA MARIA-MEDIC SPECIALIST MEDICINĂ DE FAMILIE
          4. DR. CUCEREAN GALINA-MEDIC SPECIALIST MEDICINĂ DE FAMILIE
                  
          ASISTENȚI ÎN COMPARTIMENTUL PRIMIRE URGENȚE -CPU
          1. AS. MED. VLAD L. MARIA
          2. AS. MED. BORA GHEORGHE
          3. AS. MED. BORHA MARIA
          4. AS. MED. BORODI IOAN OCTAVIAN
          5. AS. MED. DANCI GRIGORE
          6. AS. MED. DER ATTILA REMUS
          7. AS. MED. DER MARIANA
          8. AS. MED. GRAD ILEANA
          9. AS. MED. IUSCU VASILE
        10. AS. MED. MIHALI MONICA
        11. AS. MED. MIHALI SAVA
        12. AS. MED. MIHALCA ILEANA
        13. AS. MED. TOMOIAGĂ NĂSTACA
        14. AS. MED. TIMIȘ ILEANA MARIANA
        15. AS. MED. URDAȘ GHEORGHE
        16. AS. MED. VLAD P. MARIA
        17. AS. MED. GRIGOROIU ANDRADA

XII. COMPARTIMENT PEDIATRIE  15 DE PATURI
          1. DR. CARP  VIORICA
          2. AS. MED. HOJDA VALERIA
          3. AS. MED. HORGOȘ ALINA
          4. AS. MED. TOMOIAGĂ MARIA
          5. AS. MED. TIMIȘ ALINA
          6. AS. MED. POP ANIȘOARA
          7. AS. MED. TIMIȘ MARIA AMALIA
          8. AS. MED. DIETETICĂ DANCI CARMEN
          9. AS. MED. VLAȘIN MARIA
        10. AS. MED. FLUȚAR IOANA

XIII. SECȚIA OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE  17 PATURI
          1. DR. MACHEDON ALEXANDRU
          2. AS. MED. CIUBAN CAMELIA
          3. AS. MED. COMAN IOANA
          4. AS. MED. DANCIU LUMINIȚA
          5. AS. MED. HORJ MARIA
          6. AS. MED. LIPOSCHI MARIA NĂSTACA
          7. AS. MED. TOMOIAGĂ MARIA

XIV. SECȚIA RECUPERARE MEDICINĂ FIZICĂ SI BALNEOLOGIE I sageata47 PATURI
          1. DR. VAȘADI GABRIEL MARCEL
          2. DR. IUGA ILEANA MIRELA
          3. AS. MED. MAGDĂU DELIA
          4. AS. MED. BERCI MARIA
          5. AS. MED. BURDEȚI LUCIANA
          6. AS. MED. DANCIU LILIANA
          7. AS. MED. MIHALI MARIA
          8. AS. MED. POP CARMEN
          9. AS. MED. ȘANDRU IOANA
        10. AS. MED. TIMIȘ GAROFIȚA
        11. AS. MED. TOMOIAGĂ ILIȘCA
        12. AS. MED. MIHALI MIRELA
        13. AS. MED. DANCI CORINA
        14. AS. MED. VID MARCELA

XV. SECȚIA RECUPERARE MEDICINĂ FIZICĂ ȘI BALNEOLOGIE II  47 PATURI
          1. DR. ȘTEFĂNESCU GEORGE
          2. AS. MED. MARIȘ ILEANA GABRIELA
          3. AS. MED. GRAD MĂRICUȚA
          4. AS. MED. MIHALYI DINA
          5. AS. MED. MOSUȚ CORNELIA
          6. AS. MED. POP ILEANA
          7. AS. MED. ȘTEȚCO CĂLINA
          8. AS. MED. ȘTEȚCO MARIA
          8. AS. MED. TIMIȘ MARIA
        10. AS. MED. VASILE OANA ANA
        11. AS. MED. COMAN CĂLINA
        12. AS. MED. CIOLPAN MĂRICUȚA

XVI. SECȚIA RECUPERARE MEDICINĂ FIZICĂ SI BALNEOLOGIE III  47 PATURI
          1. DR. ANDREICA ELENA
          2. AS. MED. COMAN ANA MARIA
          3. AS. MED. CHIȘ CLAUDIA
          4. AS. MED. GRAB SICA
          5. AS. MED. HOJDA MARIA
          6. AS. MED. LIPOSCHI VOICHIȚA
          7. AS. MED. DANCI LENUȚA
          8. AS. MED. TIMIȘ MARIUȚA
          9. AS. MED. VLAD MARIA
        10. AS. MED. TOMOIAGĂ MARIA
        11. AS. MED. TIMIȘ IOANA
        12. AS. MED. ANDREICA OANA

XVI. SECȚIA RECUPERARE  MEDICINĂ FIZICĂ ȘI BALNEOLOGIE IV 47 PATURI
          1. DR. ȘTEFĂNESCU CRISTINA
          2. AS. MED. HĂBĂGĂU SIMONA LILIANA
          3. AS. MED. BARANY ELENA
          4. AS. MED. COMAN LĂCRĂMIOARA
          5. AS. MED. MĂLINA HANȚIG TAMARA
          6. AS. MED. MIRCEA VIORICA
          7. AS. MED. LIHET NIȚA
          8. AS. MED. TOMOIAGĂ ILEANA
          9. AS. MED. FRUNZA VERONICA

XVIII. STERILIZAREA CENTRALĂ
          1. AS. MED. ZANET SABINA
          2. AS. MED. APOSTOL LIVIA
          3. AS. MED. TOMOIAGA AXENIA
          4. AS. MED. MIHALI SAVA
          5. AS. MED. MIRCEA MARIA
          6. AS. MED. GRIGUTA DOINA

XIX. BLOC ALIMENTAR
          1. AS. MED. ROMAN DANIELA
        
XX. FARMACIE CU CIRCUIT ÎNCHIS
          1. FARMACIST  COMAN DINA
          2. FARMACIST TIMIȘ DUMITRU
          3. AS. FARM. TIMIȘ ANGELA
          4. AS. FARM. TIMIȘ LENUȚA
          5. AS. FARM. MIHALI LAURA

XXI. LABORATOR IMAGISTICĂ MEDICALĂ (RADIOLOGIE)
          1. DR. DANCI GEORGETA OFELIA
          2. DR. FANGLI DANIEL
          2. AS. MED. FONT MĂRIOARA
          3. AS. MED. COTOS RALUCA
          4. AS. MED. TIMIȘ ELENA
          5. AS. MED. ROMAN IOANA
          6. AS. MED. ROȘCA ANUȚA
          7. AS. MED. SIGHIARTĂU AURICA
          8. AS. MED. TIMIȘ MIHAI
          9. AS. MED. TIMIȘ RADU
        10. AS. MED. TOMOIAGĂ ELENA
        11. AS. MED. TOMOIAGĂ NADINA
        12. AS. MED. TOMOIAGĂ SAVA

XXII. LABORATOR EXPLORĂRI FUNCȚIONALE
          1. AS. MED. ȘTEȚCO CORINA
          2. AS. MED. MIHALI TANIA
          3. AS. MED. TIMIȘ CORNELIA
          4. AS. MED. TIMIȘ IBOLYA

XXIII. LABORATOR ANALIZE MEDICALE
          1. BIOLOG ȚICALĂ IOAN
          2. DR. VELNICIUC DIANA MIHAELA -MEDIC MEDICINĂ DE LABORATOR
          3. CHIMIST HOJDA LILIANA
          4. BIOLOG BOLOG DANIELA MARIA
          5. BIOLOG TIMIȘ LENUȚA
          1. AS. MED.LABORATOR POP I. VIORICA
          2. AS. MED. CHIFOR ILEANA
          3. AS. MED. CICIOC CORINA MARIA
          4. AS. MED. MAGDĂU BOGDAN VASILE
          5. AS. MED. POP VIORICA
          6. AS. MED. IVAȘCU ANA VERONICA
          7. AS. MED. TIMIȘ IOANA
          8. AS. MED. TIMIȘ SIMONA
          9. AS. MED. ANDREICA ILIȘCA MONICA
        10. LABORANT DANCI IOANA

XXIV. LABORATOR RECUPERARE MEDICALĂ FIZICĂ ȘI BALNEOLOGIE (BAZĂ DE TRATAMENT)
          1. DR. ANDREICA ELENA
          2. FIZIOKINETOTERAPEUT LUCZAS NORICA
          3. KINETOTERAPEUT TIMIȘ LILIANA
          4. KINETOTERAPEUT LEORDEAN ANAMARIA CRISTINA
          5. KINETOTERAPEUT MIHALI ILEANA COSMINA
          6. KINETOTERAPEUT ȘTIRB ANDREEA
          7. KINETOTERAPEUT VLAD MARIA
          8. KINETOTERAPEUT TIMIȘ MARIA
          9. KINETOTERAPEUT APOSTOL ȘTEFANIA
        10. KINETOTERAPEUT KRAFCIC RAMONA
        11. AS. MED. ROMAN VALERIA
        12. AS. MED. ȘOFRONICI MĂRIOARA
        13. AS. MED. CAIA ERIKA
        14. AS. MED. COMAN MARIANA
        15. AS. MED. PANCI DANIELA
        16. AS. MED. ZOICAS ANA
        17. AS. MED. IVAȘCU ANGELA
        18. AS. MED. IEREMIAȘ IONELA
        19. AS. MED. BOTEZATU PARASCHIVA
        20. AS. MED. ȘTEȚCO VASILE
        21. AS. MED. MIHALI CRISTIAN
        22. AS. MED. TIMIȘ DORINA
        23. AS. MED. ANGHEL RAMONA

          ASISTENȚI MASAJ
          1. AS. MED. MIHALI IOAN
          2. AS. MED. ȘTEȚCO NICULIȚĂ
          3. AS. MED. TOMOIAGĂ REMUS
          4. AS. MED. TOMOIAGĂ IOAN GHEORGHE

XXV. COMPARTIMENT DE PREVENIRE A INFECȚIILOR ASOCIATE ASISTENTEI MEDICALE (C.P.I.A.A.M.)
          1. AS. MED. BOT MARIA
          2. AGENT D.D.D. ANDREICA MARCEL
          3. AS.MED. MIHALI ROMEO

XXVI. DISPENSAR TBC
          1. DR. MIHALI MARIA MEDIC PNEUMOLOG
          2. AS. MED. ȘTECKO VIOLETA

XXVII. AMBULATORIU INTEGRAT DE SPECIALITATE:

          CABINET MEDICINĂ INTERNĂ
          1. DR. ANDREICA OANA MARIA
          2. DR. DINCĂ ILEANA

          CABINET ORL
          1. DR. DINCĂ DUMITRU SEVERIAN

          CABINET OFTALMOLOGIE
          1. DR. CATARGIU OTILIA
          1. DR. HOTEA GHEORGHE
          
           CABINET NEUROLOGIE
          1. DR. MACHEDON SILVIA
          2. DR. IUGA ILEANA MIRELA
          3. DR. LIVADARU ANDREEA CRISTINA

          CABINET CARDIOLOGIE
          1. DR. MIHALI MIHAELA SIMONA LIBANA

           CABINET CHIRURGIE GENERALĂ
          1. DR. MIHALI EMILIU IOAN  
          2. DR. ȚUI ION
          3. DR. STOICA IOAN

           CABINET REUMATOLOGIE
          1. DR. ȘTEFĂNESCU GEORGE

           CABINET OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE
          1. DR. MACHEDON ALEXANDRU

           CABINET DERMATOVENEROLOGIE
           1. DR. STURZU NĂSTASE DOINA

          CABINET MEDICINA MUNCII
          1. DR. ȘTEFĂNESCU CRISTINA

          CABINET ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE
          1. DR. LUPAȘCU FLORIN
          2. DR. ȘTIRB OVIDIU LIVIU
          3. DR. DINU BOGDAN

          CABINET DIABET ZAHARAT, NUTRIȚIE ȘI BOLI METABOLICE
          1.DR. -

          CABINET PEDIATRIE
          1.DR. CARP VIORICA
          2.DR. FLOROIU SONIA-LAVINIA

          CABINET UROLOGIE
          1.DR. DRĂGULESCU NICOLAE

          CABINET RECUPERARE MEDICINĂ FIZICĂ ȘI BALNEOLOGIE
          1.DR. ANDREICA ELENA
          2.DR. VAȘADI GABRIEL-MARCEL

          CABINET REUMATOLOGIE
          1.DR. ȘTEFĂNESCU GEORGE

XXVIII. BIROUL DE EVALUARE ȘI STATISTICĂ MEDICALĂ
          1. MIHALI IOANA ALINA
          2. ANALIST PROGRAMATOR ȘANDRU CORINA MARIA  
          4. REGISTRATOR MEDICAL IEREMIAȘ DORINA
          5. REGISTRATOR MEDICAL ȘTEȚCO ILEANA
          6. REGISTRATOR MEDICAL COCIAN MARIA
          7. REGISTRATOR MEDICAL VENȚEL ADRIANA SIMONA
          8. REGISTRATOR MEDICAL GHEORGHIU ADELINA
          9. REGISTRATOR MEDICAL TIMIȘ ANDRA IOAN
        10. REGISTRATOR MEDICAL TIMIȘ MONICA
        11. REGISTRATOR MEDICAL TIMIȘ FELICIA
        12. REGISTRATOR MEDICAL TIMIȘ MARIA
        13. STATISTICIAN SĂTEANU ADRIAN
        14. STATISTICIAN VANCEA CLAUDIA
        15. STATISTICIAN BOROȘ GABRIELA
        16. STATISTICIAN ROMAN ANDREEA
        17. STATISTICIAN ROMAN CRISTIAN TOADER
        18. STATISTICIAN ȘTEȚCO CLAUDIA MARIA
        19. STATISTICIAN POP OANA
        20. STATISTICIAN SCHISZER MIA



Clear
Clear Clear
Casa de Asigurări de Sănătate MaramureşDirecţia de Sănătate Publică MaramureşMinisterul SănătăţiiGDPR

© 2007-2024 Spitalul de Recuperare Borşa | str. Floare de Colţ, nr. 1, Borşa, Maramureş | 0262 342120 | 0262 343169

Aceasta pagina a fost vizitata de 52.557 ori, iar acest website de 1.127.588 ori. Avem un vizitator on-line.

King Systems® King Systems | Web Design | Web Development | Web Hosting | Logo Design
Clear Clear